Jak działamy

Zapraszamy do naszych biur handlowych zlokalizowanych na terenie Podkarpacia.
Sprawdź lokalizację
Zapewniamy doradztwo z zakresu stolarki otworowej, prawidłowego montażu i serwisu okien, drzwi, bram garażowych, rolet oraz systemów zaciemnień wnętrz.
Nasz specjalista w prosty sposób zaprezentuje Państwu nasze produkty, wyjaśni różnice pomiędzy dostępnymi rozwiązaniami i pomoże wybrać najkorzystniejsze z nich.

 

Gwarantujemy profesjonalny pomiar i dokładną wycenę Państwa inwestycji. Często zdarza się że podczas pomiaru jesteśmy w stanie zaproponować inne, korzystniejsze rozwiązania niż te założone w projekcie architektonicznym. Umów się na pomiar i zaufaj naszemu doświadczeniu.

 

Wybór rodzaju montażu i jego prawidłowa realizacja to jeden z najważniejszych elementów podczas decyzji zakupowej. W swojej ofercie posiadamy następujące rodzaje montażu stolarki otworowej:

 • Montaż szczelny uszczelnienie 3-płaszczyznowe (na specjalnych taśmach rozprężnych) - więcej informacji o ciepłym montażu znajdziecie Państwo poniżej.

Nasze wyspecjalizowane ekipy monterskie to gwarancja profesjonalnego montażu zgodnie z wymaganiami technicznymi producenta stolarki. Prawidłowy montaż to gwarancja zadowolenia i pewność realizacji serwisu w przypadku ewentualnej reklamacji.

 

Wszystkie nasze produkty posiadają gwarancję producenta realizowaną na terenie całego kraju.
Świadczymy również usługi z zakresu serwisu pogwarancyjnego okien, drzwi i bram. Dokonujemy wymiany okuć, wymiany szyb, konserwacji i regulacji okien i drzwi, zarówno dla firm jak i osób prywatnych.


 

Ciepły montaż okien (w technologii SWS):
Soudal Window System umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy (tzw. „ciepły montaż”) stolarki otworowej, czyli trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

Użycie paroizolacyjnych taśm okiennych to jedyna skuteczna metoda zabezpieczenia warstwy piany poliuretanowej przed przenikaniem wilgoci z otoczenia. Tylko sucha warstwa piany posiada odpowiednie parametry izolacyjne i akustyczne.

 

 1. Przygotowanie podłoża.
  Otwór okienny (ościeże) musi być równy i stabilny, aby możliwe było prawidłowe ułożenie taśm. Nierówne podłoża, np. z pustaków ceramicznych, należy wyrównać zaprawą murarską, następnie ustabilizować podkładem gruntującym (np. szybkim primerem Deep Primer WBPR-21P - czas wysychania ok. 20 minut).

 2. Przyklejanie taśmy do ościeżnicy.
  Przykleić taśmę paroszczelną (czerwona) na ościeżnicę od strony wewnętrznej oraz taśmę paroprzepuszczalną (biała) od strony zewnętrznej. W narożnikach pozostawić zakład ok. 4 cm, tzw. ucho, skleić taśmę paskiem kleju.

 3. Wypoziomowanie i montaż mechaniczny ościeżnicy w otworze okiennym
  Ustawić ościeżnicę w odpowiednim miejscu otworu, wypoziomować, wypionować i unieruchomić przy pomocy klinów bądź klocków z tworzywa sztucznego lub impregnowanego drewna. Zamocować mechanicznie na kotwy, dyble lub konsole (w zależności od zaleceń producenta okien).

 4. Przyklejanie taśmy paroprzepuszczalnej do ościeża na zewnątrz.
  Zdjąć białą osłonkę zabezpieczającą taśmę i przykleić do muru na zagruntowane i suche ościeże. Po delikatnym naciągnięciu folii docisnąć pasek butylu gumowym wałkiem, aby zapewnić szczelne połączenie. Taśmę należy zabezpieczyć przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych maksymalnie do 3 miesięcy od montażu, w przypadku naklejania do zamontowanego wcześniej okna - niezwłocznie.

 5. Wypełnianie szczeliny pianą poliuretanową.
  Szczelina pomiędzy ościeżem a ościeżnicą powinna być całkowicie wypełniona sprężystym materiałem izolacyjnym, kompensującym ruchy ościeżnicy, wynikające ze zmiany temperatury i wilgotności otoczenia. Najlepsze efekty dają wysokiej jakości pianki poliuretanowe. W zależności od miejsca stosowania i konstrukcji stolarki można zastosować piankę: Soudafoam Classic, Soudafoam Maxi, Soudafoam Maxi Express, Soudafoam Low Expansion, Flexifoam.
  Przed aplikacją piany zwilżyć podłoże - przyśpiesza to proces polimeryzacji oraz poprawia strukturę komórkową piany. Sczelinę wypełniać pianą jedynie w części - piana rozpręża się podczas utwardzania - tak aby grubość pojedyńczej warstwy nie była większa niż 3 cm. Po utwardzeniu piany naddatki obciąć ostrym narzędziem, pamiętając, żeby nie uszkodzić taśmy.

 6. Przyklejanie taśmy paroszczelnej (czerwona) do ościeża od wewnątrz.
  Taśma paroszczelna (czerwona) chroni warstwę piany poliuretanowej przed przenikaniem do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. Zdjąć białą osłonkę zabezpieczającą i przykleić taśmę do zagruntowanego i suchego ościeża. Pasek butylu docisnąć gumowym wałkiem, aby zapewnić szczelne połączenie taśmy z murem. Po wyklejeniu taśma powinna przylegać do podłoża na całej szerokości. Miejsca łączenia taśm i wystających łączników mechanicznych doszczelnić klejem Vapourseal.